Trener Startu: Zabrakło jednego celnego rzutu

start 4 2024 02 10 182039

Koszykarze Polskiego Cukru Start Lublin w tym tygodniu zakończyli występy w Lidze Północnoeuropejskiej (ENBL). Już przed ostatnim spotkaniem nie mieli szans na awans do fazy play-off, ale z holenderskim Landstede Hammers Zwolle toczyli zaciętą rywalizację by ostatecznie przegrać 91:93.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Po tym meczu Adam Rozwałka rozmawiał z trenerem Arturem Gronkiem: – Do zwycięskiego pożegnania z rozgrywkami Ligi Północnoeuropejskiej zabrakło jednego celnego rzutu w ostatniej akcji i trochę energii w pierwszej kwarcie. Jakbyśmy wyszli z taką energią, jak zagraliśmy po przerwie, myślę, że to zwycięstwo byłoby bardziej osiągalne. Ale cieszę się, że mogli pograć młodzi zawodnicy – każdy z nich dostał trochę minut i mógł zobaczyć, jak to jest na trochę wyższym poziomie.

W poniedziałek kolejne spotkanie Startu, tym razem z Orlen Basket Lidze. Rywalem lublinian jest WKS Śląsk Wrocław. – Teraz każdy mecz jest dla nas istotny i na pewno musimy tam zagrać z dużą koncentracją i bardzo dobrą energią. A przede wszystkim bardzo twardo, bo Śląsk to jest nieobliczalny zespół, który też tak naprawdę zakończył rozgrywki w EuroCupie i także będzie skoncentrowany na polskiej lidze. Myślę, że to będzie bardzo ciekawe i twarde spotkanie.

Początek spotkania we Wrocławiu w poniedziałek o 20.00.