Siatkówka: zwycięstwo i porażka zespołów z Lubelskiego

pm avia 111123 010 2024 02 10 194829

2023.11.11. SWIDNIK . AVIA SWIDNIK - VISLA BYDGOSZCZ . FOT. PIOTR MICHALSKI

Zwycięstwo Bogdanki Arki Chełm, porażka PZL Leonardo Avii Świdnik w 22. kolejce Tauron I ligi siatkarzy.

Drużyna z Chełma w Bielsku Białej 3:0 pokonała miejscowy BBTS – w setach do 16, 21 i 23. MVP spotkania został rozgrywający przyjezdnych Kacper Gonciarz.

Lider tabeli okazał się natomiast zbyt mocny dla drużyny PZL Leonardo Avii Świdnik. Podopieczni trenera Jakuba Guza w Będzinie nie zdołali urwać nawet seta miejscowemu MKS-owi, w poszczególnych partiach przegrywając do 17, 14 i 15.

Bardzo krytyczny wobec postawy swojej drużyny był libero Avii Tomasz Kuś: – Trzeba sobie powiedzieć jasno, że wyglądało to fatalnie z naszej strony i to w każdym elemencie. Nie ma żadnego usprawiedliwienia, bo to był nasz najgorszy mecz w sezonie. Naprawdę jest mi wstyd za to, co tutaj dzisiaj pokazaliśmy. Pozytyw jest taki, że gorzej już być nie może. Przepraszam w imieniu drużyny kibiców, że przejechali tyle kilometrów, a musieli na to patrzeć.

MKS Będzin prowadzi w tabeli, mając 54 punkty, o punkt więcej od Bogdanki Arki Chełm. PZL Leonardo Avia Świdnik, która zgromadziła 45 punktów plasuje się na piątej pozycji.

W następnej serii spotkań, w sobotę 17 lutego Bogdanka Arka Chełm podejmie MKS Będzin, a rywalem siatkarzy ze Świdnika będzie MCKiS Jaworzno.