Puchar Polski: porażka lubelskich koszykarek w finale

net 24204124 2024 02 04 170050

Koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin nie zdołały zdobyć Pucharu Polski. W finałowym spotkaniu turnieju rozgrywanego w Sosnowcu mistrzynie kraju przegrały z KGHM BC Polkowice 68:91.

Na początku drugiej kwarty lublinianki traciły do rywalek już 18 punktów, ale dzięki serii 20:0 wróciły do rywalizacji.

– Daliśmy z siebie wszystko – powiedział trener lubelskiego zespołu Krzysztof Szewczyk.

– To był nasz najlepszy moment w meczu – mówi zdobywczyni 12 punktów Aleksandra Zięmborska:

Do przerwy był remis po 42. – W polkowickiej szatni było gorąco – przyznała kapitan zwycięskiej drużyny Weronika Gajda:

Najskuteczniejszymi zawodniczkami lubelskiego zespołu były Amerykanki. Veronica Burton i Bria Goss zdobyły po 25 punktów. Z powodu kontuzji zabrakło Elin Gustavsson i Kylee Shook.

Lubelski zespół otrzymał teraz od trenera Krzysztofa Szewczyka kilka dni wolnego. Koszykarki na treningu spotkają się dopiero w piątek. Przed nimi cztery decydujące mecze sezonu zasadniczego Orlen Basket Ligi Kobiet, a następnie faza play-off.