Porażka na wyjeździe. Koszykarki AZS-u UMCS-u przegrały ze Ślęzą Wrocław

425023527 783217987179960 1580208736440263121 n 2024 02 17 203822

Bolesna porażka koszykarek Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin w 21. kolejce Orlen Basket Ligi. Akademiczki przegrały na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 70:77, choć przez większość spotkania prowadziły, a ich przewaga w końcówce drugiej kwarty wynosiła nawet 16 punktów.

Po przerwie rywalki wzięły się za odrabianie strat. Wygrały trzecią kwartę w stosunku 18:8 i przed decydującymi dziesięcioma minutami do lubelskiej drużyny traciły tylko 3 punkty. W ostatniej kwarcie podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka nadal borykały się z niemocą w ofensywie. Przez ponad 5 minut nie potrafiły zdobyć punktu, co skrzętnie wykorzystały rywalki, obejmując prowadzenie. Podłamane przyjezdne, nie zdołały go już odzyskać.

Najwięcej punktów dla AZSu UMCSu zdobyły: Goss 20, Shook 19 i Gustavsson 11.

Porażka we Wrocławiu przekreśliła szanse lubelskiej ekipy na zajęcie czwartego miejsca przed fazą play-off. W dwóch ostatnich seriach spotkań mistrzynie Polski będą walczyć o utrzymanie piątej lokaty. Lublinianki w środę u siebie zagrają z BC Polkowice, a w przyszłą sobotę sezon zasadniczy zakończą w Warszawie meczem z Polonią.