Porady ekspertów i bezpłatna pomoc. Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

lady justice g048cd2e0a 1920 2023 02 20 135511 2024 02 19 123245

Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W ramach akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, bezpłatnej pomocy prawnej oraz psychologicznej udzielą między innymi jednostki policji, sądy, kancelarie adwokackie.

– W Lublinie co roku wzrasta liczba osób, które korzystają z porad, nie tylko w przypadkach przemocy w rodzinie – mówił w Polskim Radiu Lublin zastępca dyrektora Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie, przewodniczący zespołu interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Lublinie Adam Mołdoch. – Wzrasta świadomość osób, które chcą przyjść i zapytać czy np. jeżeli zostałam oszukana na jakąś kwotę to czy już jestem ofiarą przestępstwa, czy to może nie jest przestępstwo. Albo czy jeżeli ktoś stosuje wobec mnie przemoc psychiczną, to czy też można to uznać za przestępstwo, czy może jednak tylko przemoc fizyczna stanowi przestępstwo. Mówimy tutaj o wzrastającej świadomości. Jeżeli powiem, że w roku ubiegłym w Lublinie mieliśmy tysiąc „niebieskich kart” to będzie to pokazywało tę tendencję malejącą.

Rok wcześniej w Lublinie założono 1400 „niebieskich kart”.

CZYTAJ: Rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem są związane z przypadającym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Szczegółowy harmonogram dyżurów eksperckich znajduje się na stronie lublin.eu w zakładce „Mieszkańcy”.

RMaj / opr. PrzeG

Fot. pixabay.com

Exit mobile version