Liga Północnoeuropejska: Start przegrał w końcówce [ZDJĘCIA]

start 4 2024 02 07 232748

Koszykarze Polskiego Cukru Start Lublin przegrali na własnym parkiecie z holenderskim Landstede Hammers Zwolle 91:93 w swoim siódmym i zarazem ostatnim spotkaniu Ligi Północnoeuropejskiej (ENBL).

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Po świetnej trzeciej kwarcie lubelski zespół prowadził 69:65. Ale na początku czwartej odsłony Holendrzy odrobili straty i walka stała się wyrównana. Na niespełna 6. minut przed końcem Start jeszcze prowadził 81:74, jednak rywale z Holandii odpowiedzieli rzutami za 3 punkty. Najpierw dogonili lublinian, a w samej końcówce wyszli na prowadzenie.

Losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund. Czego zabrakło do wygranej? – o tym trener Artur Gronek:

Jednak brawa dla lubelskiej młodzieży za walkę, bowiem drużyna gospodarzy dziś była mocno osłabiona.

Najwięcej punktów dla lublinian zdobyli: Liam O’Reilly – 19 oraz Filip Put – 16.