Laura Bernat piąta na świecie

424926933 783401020494990 6130782177953382644 n 2024 02 19 080213

W Dausze zakończyły się pływackie mistrzostwa świata. W stolicy Kataru reprezentanci Polski zdobyli 3 brązowe medale. W ostatnim dniu zawodów na najniższym stopniu podium stanęli: Katarzyna Wasick na 50 m stylem dowolnym oraz Ksawery Masiuk na 50 m grzbietem.

Na siódmej pozycji uplasowała się kobieca sztafeta 4×100 m stylem zmiennym, w której na pierwszej zmianie popłynęła Adela Piskorska z AZS-u UMCS-u Lublin. Polki zapewniły sobie kwalifikację olimpijską. Wcześniej w starcie indywidualnym Piskorska uplasowała się na 6 miejscu w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym.

Z reprezentantów lubelskiego AZS-u UMCS-u najwyższe, 5. Miejsce, zajęła Laura Bernat na 200 m grzbietem.

– Jestem generalnie dumna. Piąte miejsce na świecie, w sumie najwyższe jakie zajęłam do tej pory, ale jest w tym taki niedosyt. Szczególnie, że ta życiówka dawałaby mi medal i to najbardziej mnie boli. Wiadomo, że nie zawsze się robi te życiówki. Też jest dopiero luty, w sumie miesiąc trenowania tak naprawdę dopiero. Generalnie jestem bardzo zadowolona.

Pod koniec kwietnia najlepsi pływacy przyjadą do Lublina, aby uczestniczyć w Głównych Mistrzostwach Polski.