Górnik wygrał w Głogowie. Cenne zwycięstwo zespołu z Łęcznej

pm gornik 280723 011 2024 02 26 202905

2023-07-28T18:06:02:11 , Fot. Piotr Michalski 2023.07.28. LECZNA . GORNIK LECZNA - ARKA GDYNIA . FOT. PIOTR MICHALSKI

Cenne wyjazdowe zwycięstwo piłkarzy Górnika Łęczna. Na zakończenie 21. kolejki Fortuna I ligi zielono-czarni wygrali w Głogowie z Chrobrym 1:0.

Gola na wagę zwycięstwa dla gości już w 16. minucie zdobył Mateusz Młyński. Cieniem na sukcesie łęcznian kładzie się kontuzja Jonathana de Amo. Już w 8. minucie hiszpański obrońca musiał opuścić plac gry i został zastąpiony przez Marcina Grabowskiego. De Amo najprawdopodobniej naderwał mięsień dwugłowy.

Górnik powiększył dorobek punktowy do 34 i zajmuje 7. miejsce w tabeli – tuż za strefą barażową. W czołówce ścisk. Prowadzą Arka Gdynia i GKS Tychy, które mają po 40 punktów. Czwarty – z 35 punktami i meczem zaległym jest Motor Lublin. Żółto-biało-niebiescy zaległości z jesieni odrobią pojutrze. W środę czeka ich wyjazdowe spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała.