19.02.2024 Informator kulturalny

424700879 780409410787044 3157886446828624133 n 2024 02 19 124733

Prace artystów związanych z Lublinem na wystawie w Galerii WBP

„Inne spojrzenie” to tytuł wystawy prezentowanej w WBP w Lublinie. Autorami prac są: Anna Chmielnik, Anety Galewskiej, Grażyna Grabowskiej, Jolanty Michalak, Agnieszki Wójtowicz i Pawła Znamierowskiego – członkowie Związku Polskich Artystów Plastyków.

– Prezentujemy wspólnie swoje prace, ukazując odmienne widzenie i podejście do malarstwa – mówi artystka-plastyczka, Agnieszka Wójtowicz, obchodząca w tym roku jubileusz swej pracy artystycznej. – Każdy proponuje inne rozwiązania plastyczne. To, co nas łączy to jest kolor, wszystko inne nas dzieli tak naprawdę. Technika, sposób wykorzystania koloru. Myślę, że każdy proponuje coś innego.

Wystawę będzie można oglądać do 23 marca.

W Teatrze Starym fabularyzowany dokument

Na seans zaprasza Teatr Stary w Lublinie. „Saint Omer” to świetnie zrealizowany francuski dramat opowiadający tragiczną historię kobiety, która zabiła swoją kilkunastomiesięczną córeczkę, zostawiając ją na plaży na pewną śmierć. W filmie przyglądamy się jak przebiega proces.

Bacznie główną bohaterkę obserwuje także pisarka Rama.  Wraz z nią, ale i z zabójczynią, próbujemy zrozumieć czyn, którego się dopuściła.

Rama to alter ego reżyserki, francuskiej dokumentalistki o senegalskich korzeniach, która zrobiła film na granicy dokumentu i fikcji, opierając się na faktach. W opowieści, która wywraca na nice reguły gatunkowe dramatu sądowego, na sali rozpraw nie pada ani jedno słowo, które nie zostało wypowiedziane na prawdziwym procesie.

Początek seansu o 18.00 w Teatrze Starym w Lublinie.

Do kolejnych premierowych spektakli przygotowują się aktorzy Teatru im. Juliusza Osterwy

„Jak płakać w miejscach publicznych” na podstawie książki Emilii Dłużewskiej na deskach Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Przed nami kolejne spektakle przygotowane przez zespół Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Sztuka porusza temat naszej kondycji psychicznej. W spektaklu wchodzimy do świata głównej bohaterki, trzydziestolatki balansującej między chwilami głębokiej depresji i euforii.

– Naszą bohaterką jest kobieta, ale ja traktuję ją uniwersalnie. Może być też w każdym wieku – mówi reżyserka i autorka adaptacji Mira Mańka. [SŁUCHAJ PONIŻEJ]

Szczegóły dotyczące najbliższych spektakli znajdą Państwo nas stronie teatrosterwy.pl.

Fot. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie FB

Exit mobile version