Zwycięska środa siatkarzy z regionu

pm avia 111123 029 2024 01 24 205210

2023.11.11. SWIDNIK . AVIA SWIDNIK - VISLA BYDGOSZCZ . FOT. PIOTR MICHALSKI

Komplet punktów wywalczyły drużyny z regionu w 19. kolejce siatkarskiej Tauron 1.Ligi. Bogdanka Arka Chełm pokonała we własnej hali Astrę Nowa Sól 3:1. Goście triumfowali jedynie w trzecim secie – 25:21. W pozostałych górą była Arka, odpowiednio do 17, 23 i 15.

Natomiast PZL Leonardo Avia Świdnik wygrała na wyjeździe z Olimpią Sulęcin również 3:1. Podopieczni Jakuba Guza spotkanie rozpoczęli od zwycięstwa w pierwszej partii 25:23, z kolei w drugim secie górą byli gospodarze – 25:23. W kolejnych odsłonach spotkania wygrywała już Avia, odpowiednio do 21 i do 23.

Zwycięstwa umocniły nasze zespoły w czubie tabeli I ligi. Świdniczanie z 45 punktami zajmują drugie, a chełmianie z 44 punktami trzecie miejsce. Lider MKS Będzin, który ma jednak jedno spotkanie rozegrane mniej, ma także 45 pkt.