Zwycięska sobota siatkarzy z regionu

pm avia 111123 010 2024 01 13 210551

2023.11.11. SWIDNIK . AVIA SWIDNIK - VISLA BYDGOSZCZ . FOT. PIOTR MICHALSKI

Komplet zwycięstw drużyn z regionu w 17. kolejce Tauron 1.Ligi. Siatkarze PZL Leonardo Avii Świdnik przed własną publicznością pokonali PSG KPS SIedlce 3:1 – w setach 25:21, 13:25, 25:21, 25:18.

MVP spotkania został atakujący Avii Damian Wierzbicki: – Długimi momentami nie szło nam najlepiej, ale dobra drużynę poznaje się po tym, jak kończy, a niej jak zaczyna. Dziękujemy wspaniałym kibicom za doping, bo to oni wydźwignęli nas od trzeciego seta i ponieśli do zwycięstwa.

Nawet seta nie stracili w wyjazdowej konfrontacji z REA BAS Białystok siatkarze Bogdanki Arki Chełm wygrywając w poszczególnych partiach 25:15, 31:29, 25:20.

W tabeli świdniccy siatkarze zajmują drugie, a zespół z Chełma trzecie miejsce.

W II lidze siatkarzy Trójka Międzyrzec Podlaski wygrała z Polcanexem Kobyłka 3:0, a w II lidze siatkarek Tomasovia po tie-breaku pokonała Poprad Stary Sącz.