Świetna passa trwa. Lubelskie akademiczki gromią

bq8v2737 2024 01 14 160153

Trwa zwycięska passa koszykarek Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin. Mistrzynie Polski wygrały czwarty mecz z rzędu w Orlen Basket Lidze Kobiet. W 16. kolejce tych rozgrywek akademiczki pokonały na wyjeździe Energę Polski Cukier Toruń 90:68

Po wyrównanej pierwszej kwarcie spotkania – zakończonej remisem 17:17 – w kolejnych dwóch odsłonach lublinianki górowały na parkiecie, dzięki czemu przed decydującymi dziesięcioma minutami wypracowały 22-punktową przewagę. Ten dystans utrzymały do samego końca i po ostatniej syrenie mogły cieszyć się z dziewiątej w sezonie wygranej.

Najwięcej punktów dla AZS-u UMCS-u zdobyły: Kylee Shook 22, oraz Aleksandra Zięmborska i Veronica Burton – po 16.

Spotkanie podsumowuje trener AZS-u UMCS-u Krzysztof Szewczyk:

W następnej serii spotkań, w sobotę 20 stycznia o 19:00 lublinianki u siebie zmierzą się z VBW Arką Gdynia. Trzy dni wcześniej w rozgrywkach Euroligi wyjazdowym rywalem zespołu trenera Krzysztofa Szewczyka będzie Fenerbahce Alagoz Holding.