Nowi przewoźnicy pojawią się na Dworcu Lublin

img 7944 2024 01 31 210634

Od czwartku 1 lutego pojazdy kolejnych przewoźników będą odjeżdżać z Dworca Lublin. Poinformował o tym Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Dzięki temu z tego miejsca będzie realizowanych blisko 200 kursów w 34 kierunkach.

Na Dworzec Lublin przenoszą się pojazdy, które wyruszą na 30 kursów dziennie do Warszawy, Opola, Chełma i Nowego Dworu Mazowieckiego. Jak dodaje ZTM, busy jadące do Warszawy zatrzymają się także na przystanku Dworzec Główny PKS 04, który dotychczas był niedostępny dla takiej komunikacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Przenoszenie komunikacji międzymiastowej i międzynarodowej z al. Tysiąclecia na Dworzec Lublin odbywa się stopniowo. Według przekazanych Radiu Lublin informacji prawie połowa wszystkich przewoźników już uzgodniła zasady korzystania z nowo otwartego dworca.

Przeniesienia tam zasadniczej części kierunków podlubelskich (Puławy, Opole Lubelskie, Kraśnik, Nałęczów) należy się spodziewać w lutym i marcu. – Chodzi o to, żeby przewoźnicy równocześnie rozpoczęli odjazdy w danym kierunku. Takie rozwiązanie zostało ustalone z przewoźnikami, w celu uniknięcia sytuacji, że np. jeden przewoźnik na kierunku nie uzyskał zezwolenia – informuje Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

CZYTAJ: Kolejni przewoźnicy przenoszą się na Dworzec Lublin

W marcu z Dworca Lublin ma już odjeżdżać 60% działających w mieście przewoźników w ok. 70 kierunkach.

Dworzec Lublin został oficjalnie otwarty 12 stycznia 2024 roku. Zajmuje 18 tysięcy metrów kwadratowych, a jego budowa kosztowała około 260 milionów złotych. To jedna z największych inwestycji miejskich w ciągu kilku ostatnich lat. Integruje w jednym miejscu komunikację miejską, pozamiejską, autobusową i transport kolejowy.

CZYTAJ: Lubelski dworzec z prestiżową nagrodą

Na razie funkcjonuje też „stary” dworzec autobusowy przy al. Tysiąclecia. Ma być on wygaszany etapami, aby umożliwić przenoszenie się przewoźników w nowe miejsce.

RL / opr. ToMa

Fot.

Exit mobile version