Niełatwa wygrana piłkarek ręcznych MKS-u FunFloor Lublin

bq8v9566 2024 01 16 202220

11. zwycięstwo w sezonie odniosły piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin. W rozegranym awansem meczu 12. kolejki Orlen Superligi wicemistrzynie Polski pokonały na wyjeździe Handball JKS Jarosław 23:22.

Spotkanie od początku było zacięte i choć lublinianki w pierwszej połowie wygrywały różnicą trzech goli, to jednak na przerwę oba zespoły zeszły przy remisie 11:11. Druga odsłona była tak samo wyrównana. W samej końcówce gospodynie wyszły na prowadzenie 20:19 i wydawało się, że są bardzo blisko sprawienia sensacji. Dzięki bramkom Magdy Więckowskiej i Magdy Balsam lublinianki znów przejęły jednak inicjatywę. Do remisu doprowadziła jeszcze Natalia Dmytrenko skutecznie egzekwując rzut karny, ale ostatnie słowo należało do MKS-u. W 60. minucie decydującą akcję skutecznym rzutem zakończyła Aleksandra Tomczyk dając lubelskiej drużynie wygraną.

Rozgrywająca MKS-u Kinga Achruk nie była zdziwiona, że niżej notowany rywal aż tak mocno postawił się lubelskiej ekipie.

Najwięcej bramek dla MKS-u – po 5 – zdobyły Daria Szynkaruk i Romana Roszak.

W tabeli lublinianki zrównały się punktami z prowadzącym Zagłębiem Lubin, ale „Miedziowe” rozegrały o jeden mecz mniej. W kolejnym spotkaniu Orlen Superligi lubelski MKS w środę 24 stycznia podejmie MKS Urbis Gniezno. Wcześniej jednak, bo w sobotę, w 3. kolejce Ligi Europejskiej wicemistrzynie Polski na wyjeździe zagrają z niemieckim HSG Bensheim/Auerbach.