Medioznawca: połączenie telewizji i radia przyniesie efekt synergii

jedrzejewski 2024 01 29 113651

Połączenie radia i telewizji to jedno założeń do projektu nowej ustawy dotyczącej organizacji mediów publicznych, nad którym pracuje zespół ekspertów.

– Te media już teraz posługują się różnymi formami – dźwiękiem, obrazem, tekstem – i mają wspólne zadania – tłumaczył w Radiu Lublin medioznawca, socjolog prof. Stanisław Jędrzejewski. Jego zdaniem połączenie czy współpraca telewizji i radia przyniesie efekt synergii, czyli lepsze efekty m.in. w dotarciu do odbiorców.

CZYTAJ: Szef MKiDN: w świetle prawa obecni likwidatorzy spółek medialnych są legalni

– Proponujemy, żeby to nie tylko było radio i telewizja tworzące jakąś wspólną organizację, ale również, żeby te organizacje bardzo głęboko wchodziły do sieci internetowej. Poza tym mają wspólne zadania. To nie oznacza, że one by nie były autonomiczne, wręcz przeciwnie, te organizacje byłyby autonomiczne w swoich decyzjach programowych, personalnych, dotyczących zakupów, wprowadzania nowych technologii – dodaje prof. Stanisław Jędrzejewski.

Cała rozmowa w materiale wideo:

Według założeń projektowanych zmian połączenie odbywać by się miało najpierw na poziomie publicznych mediów regionalnych, a potem docelowo objęłoby ogólnopolską telewizję i radio.

Projekt nowej ustawy medialnej – według zapowiedzi polityków – ma być gotowy w pierwszej połowie tego roku.

RCh / opr. AKos

Fot. www.kozminski.edu.pl

Exit mobile version