Liga Europejska: Porażka MKS-u w Niemczech

bq8v9566 2024 01 20 180705

Nadal bez zwycięstwa w Lidze Europejskiej pozostają piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin. Po porażkach z rumuńską Glorią Bistrita Nasaud i francuskim Neptunes Nantes w 3. kolejce spotkań podopieczne trener Edyty Majdzińskiej przegrały na wyjeździe z niemieckim HSG Bensheim/Auerbach 29:35.

Początek w wykonaniu przyjezdnych był obiecujący. Po kwadransie rywalizacji lublinianki prowadziły 11:8. Przyjezdne nie potrafiły jednak utrzymać przewagi i na przerwę to gospodynie zeszły wygrywając 17:15. Po wznowieniu gry MKS nie był w stanie zdobyć gola przez 5 minut, co wykorzystały rywalki, powiększając prowadzenie do 4 trafień. Niemki nie straciły koncentracji do samego końca i kontrolując przebieg spotkania, zanotowały pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach, na które wciąż czeka zespół MKSu.

Dziś (20.01) najwięcej bramek dla wicemistrzyń Polski – 5 – zdobyła Romana Roszak.

Rewanżowy mecz z drużyną HSG Bensheim/Auerbach MKS rozegra 3 lutego. Z kolei w najbliższym spotkaniu Orlen Superligi lublinianki już w środę (24.01) o godzinie 18:00 podejmą MKS Urbis Gniezno.