Dobra passa trwa. Koszykarze Startu Lublin wygrali w Łańcucie

420988843 827315636072158 5056740523025524162 n 2024 01 19 213439

Koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin z dziesiątą wygraną w Orlen Basket Lidze.

W 18. serii spotkań lubelski zespół pokonał na wyjeździe Muszyniankę Domelo Sokół Łańcut 88:78. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, bo przed ostatnią kwartą goście prowadzili różnicą 24 punktów. Rozluźnieni podopieczni trenera Artura Gronka w ostatnich dziesięciu minutach rzucili jednak zaledwie 16 punktów, przy 30 rywali stąd ich ostateczne zwycięstwo nie było aż tak miażdżące.

Punkty dla Startu zdobyli:  Jakub Karolak 16, Jabril Durham 15, Liam O’Reilly 14, Trey Wade 13, Tomislav Gabric 8, Barret Benson 8, Roman Szymański 8, Bartłomiej Pelczar 3 i Filip Put 3.

– Najważniejsze było nasze nastawienie mentalne – mówi rozgrywający lubelskiego zespołu Bartłomiej Pelczar.

W następnym ligowym meczu czerwono-czarni w niedzielę 28 stycznia u siebie zagrają z MKSem Dąbrowa Górnicza.

Z kolei już w poniedziałek czeka ich kolejny mecz w European North Basketball League. Do Lublina przyjedzie wówczas estoński Tartu Ülikool Maks & Moorits.