Australian Open: sensacyjna wygrana Magdaleny Fręch [ZDJĘCIA]

mid epa11084311 2024 01 17 100407

Wspaniały sukces Magdaleny Fręch w Australian Open! Polska tenisistka, która dotychczas na kortach w Melbourne nigdy nie przeszła 1. rundy, w swoim drugim meczu odniosła drugie zwycięstwo. Tym razem pokonała doświadczoną Caroline Garcię 6:4, 7:6 (7-2). Francuzka, która w 2018 roku była numerem 4. w światowym rankingu, w tegorocznym Australian Open startowała rozstawiona z numerem 16.

Kolejną rywalką Fręch będzie rosyjska kwalifikantka Anastazja Zacharowa.

Magdalena Fręch, fot. EPA/MAST IRHAM Dostawca: PAP/EPA

Mecz trwał dwie godziny i cztery minuty. W pierwszym secie 26-letnia łodzianka przegrywała 3:4, ale trzy kolejne gemy rozstrzygnęła na swoją korzyść. Z kolei w drugiej partii odwróciła jej losy, gdy Garcia – przy prowadzeniu 6:5 – przy swoim podaniu wygrywała już 30-0.

Caroline Garcia, fot. EPA/MAST IRHAM Dostawca: PAP/EPA

Fręch po raz drugi wystąpi w 3. rundzie imprezy wielkoszlemowej; w Melbourne wyrównała na razie osiągnięcie z Wimbledonu 2022.