Lubelskie akademiczki wygrały z MKS-em Pruszków

bq8v1854 2024 01 03 193511

Koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin pokonały na wyjeździe MKS Pruszków 78:51 w meczu 14. kolejki ekstraklasy.

Lubelski zespół wygrał pierwszą kwartę 19:9, a po 20 minutach gry prowadził 38:24. Przed rozpoczęciem ostatniej kwarty akademiczki wygrywały 58:39. Ostatecznie wysoko zwyciężyły ostatni zespół w tabeli.

Spotkanie podsumowuje trener lubelskich akademiczek Krzysztof Szewczyk. – Cieszymy się ze zwycięstwa, ale także z tego, że mogliśmy dać odpocząć podstawowym zawodniczkom, które do tej pory miały najwięcej minut. Martwi kontuzja Amelii Kuper, która skręciła staw skokowy – spadła koszykarce z Pruszkowa na nogę. To dla nas kolejny problem, bo tracimy następnego gracza, a za chwilę kolejny mecz. Tak naprawdę nie możemy potrenować w pełnym składzie 5×5.

Punkty dla lubelskiej drużyny zdobyły: Elin Gustavsson 20, Aleksandra Zięmborska 16, Bria Goss 16, Dominika Ullman 9, Veronica Burton 7, Kylee Shook 4, Justyna Adamczuk 4, Michella Nassisi 2, Dominika Fiszer 0, Martyna Goszczyńska 0, Amelia Kuper 0.

W kolejnym spotkaniu już w niedzielę (07.01) akademiczki zmierzą się z Eneą AZS-em Politechniką Poznań. Początek rywalizacji w hali MOSiR-u o godzinie 14:00.