To był najlepszy rok dla lubelskiej lekkoatletyki

pexels koolshooters 8533487 2023 12 30 201452

Rok 2023 przyniósł wiele sukcesów lekkoatletom. Z taką opinią zgadza się prezes LOZLA – Urszula Jaros: – To był najlepszy rok dla województwa, jeśli chodzi o lekkoatletykę. Na mistrzostwach świata w Budapeszcie reprezentowało nas aż 9 zawodników z Lubelszczyzny. To absolutny rekord – nigdy wcześniej nie mieliśmy tylu zawodników na takiej imprezie. Nasze województwo uplasowało się na wysokim – 5. – miejscu w kraju w rywalizacji medalowej. Lekkoatleci z Lubelszczyzny zdobyli łącznie 44 medale we wszystkich kategoriach wiekowych.

Alicja Wrona-Kutrzepa z AZS-u UMCS-u Lublin zdobyła brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy w sztafecie 4×400 m.

Podczas mityngu Lubelskie Koziołki po pobiciu rekordu życiowego na 400 m mówiła o nadziejach na dalszą część sezonu:

Alicja Wrona-Kutrzepa pojechała na mistrzostwa świata do Budapesztu i tam razem z koleżankami ze sztafety zajęła 6. miejsce.

Na wspomnianym mityngu dobrze spisał się też Dominik Kopeć z Agrosu Zamość w biegu na 100 m, który na finiszu popełnił błąd, co sprawiło, że nie pobił rekordu życiowego: