Rollercoaster w meczu Startu. Lublinianie przegrali końcówkę

bq8v0085 2023 12 16 213736

Koszykarze Polskiego Cukru Start Lublin doznali piątej porażki w rozgrywkach ekstraklasy. Podopieczni trenera Artura Gronka przegrali na wyjeździe ze Spójnią Stargard 81:86.

Lubelski zespół w drugiej kwarcie tracił do rywali już 22 pkt, ale zdołał odrobić straty i w połowie ostatniej odsłony prowadził nawet różnicą 6 pkt, jednak gospodarze zdołali ponownie wyjść na prowadzenie i zapewnić sobie wygraną.

Straconej szansy na zwycięstwo żałował trener Startu Artur Gronek: – Przy wyniku 78:73 mieliśmy tak naprawdę ten mecz w rękach. Ale to, jak zagraliśmy pierwszą kwartę i jej konsekwencje kosztowały nas dużo zdrowia. A później zabrakło trochę zimnej głowy.

Najwięcej punktów dla Startu zdobyli: Liam O’Reilly 20 i Jabril Durham 18.

Już za tydzień „czerwono-czarni”, którzy do tej pory odnieśli 8 zwycięstw, zmierzą się u siebie z Argedem Stalą Ostrów Wlkp.