21.12.2023 Informator kulturalny

archiuw 2023 12 06 104553 2023 12 21 111917

Wystawa w lubelskim archiwum

Archiwum Państwowe w Lublinie prezentuje wystawę zatytułowaną „Darczyńcy i ich dary w zasobie Archiwum Państwowego w Lublinie”.

– To przekazane przez osoby prywatne, bezcenne dla naszych zasobów materiały – mówi zastępca dyrektora Archiwum Państwowego w Lublinie – Agnieszka Konstankiewicz. [SŁUCHAJ PONIŻEJ]

Ekspozycja będzie prezentowana do połowy czerwca.

Poetyckie grafiki w Muzeum Józefa Czechowicza

W Muzeum Józefa Czechowicza wystawa grafik Michała Piekarskiego pt. „Alfabet Czechowicza”.

To niecodzienna interpretację wierszy poety. Artysta grafik nie odwzorowuje dokładnie utworu poetyckiego. Jego prace w dużej mierze są kompozycjami bliższymi myśleniu abstrakcyjnemu. Jak mówi – w ten sposób daje nam możliwość szukania sensu oraz stopniowego odczytywania i poruszania się w labiryncie znaków.

Ekspozycja w muzeum przy ul. Złotej 3 w Lublinie będzie prezentowana do końca lutego.

Michał Piekarski – artysta grafik. Kocha typografię, litery, tworzy kompozycje z fontów. Mieszka w Warszawie. Wielokrotnie nagradzany za swoje prace, m.in. nagroda główna za plakat pt. „Energia” na Biennale Plakatu w Lahti, Nagroda Magellana za książkę podróżniczą Elżbiety Dzikowskiej czy Nagroda Art Front za najlepszą okładkę 2016, 2017 za okładki dwutygodnika „Gala”. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, m.in. BOSZ, Burda, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Paskal, Rosikon Press, Muza, Arkady, Poczta Polska.

Wystawa szopek bożonarodzeniowych

W krużgankach klasztoru oo. Dominikanów w Lublinie wystawa szopek bożonarodzeniowych autorstwa Grażyny Laskowskiej-Cielniak.

Autorka to absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie oraz grupy Akwarela TPSP Lublin.

Jak mówi – szopki zajmują szczególne miejsce w jej twórczości. Towarzyszą im wielka pasja i radość tworzenia.

Ekspozycja będzie czynna dla zwiedzających do 3 stycznia.

Wystawa malarska w CSK

Z kolei w Centrum Spotkania Kultur mogą państwo oglądać wystawę malarstwa prof. Mariusza Drzewińskiego, podsumowującą czterdzieści lat pracy twórczej artysty. [SŁUCHAJ PONIŻEJ]

Wystawa „Wszędzie widzę obrazy” będzie prezentowana do końca stycznia.

Fot. archiwum

Exit mobile version