Start pokonał trudnego rywala. Czwarte zwycięstwo lublinian [ZDJĘCIA]

start 1 2023 10 21 220245

Koszykarze Polskiego Cukru Start Lublin na własnym parkiecie pokonali Tauron GTK Gliwice w 5. kolejce ekstraklasy 100:93 (20:23, 23:23, 36:20, 21:27). Lubelscy koszykarze odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie, pokonując trudnego rywala.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mecz nie był łatwy dla naszej drużyny. Ale na początku ostatniej kwarty lubelski zespół zyskał 16-punktową przewagę. Goście dwukrotnie zmniejszali straty, najpierw do 8, a później do 7 punktów. Ale wszystko skończyło się szczęśliwie i Start pewnie wygrał.

Koszykarz Startu, Jakub Karolak przyznał, że o wygranej przesądziła trzecia kwarta zakończona wynikiem 36:20 dla gospodarzy: – Złapaliśmy taki moment, że trafiliśmy 3 czy 4 „trójki” z rzędu. Lepiej zagraliśmy, lepiej zbieraliśmy. Myślę, że ten moment pozwolił nam odskoczyć i kontrolować wynik do końca.

Punkty dla lublinian zdobyli: Liam O’Reilly 24, Jabril Durham 22, Barret Benson 16, Tomislav Gabric 14, Michał Krasuski 9, Jakub Karolak 7, Trey Wade 4, Filip Put 4.