Policjant z Lubelskiego z drugim miejscem na ogólnopolskich zawodach [ZDJĘCIA]

68 229866 g 2023 10 22 170410

Reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie na podium w XIII Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych. Aspirant sztabowy Krzysztof Jańczuk zajął II miejsce w zawodach „Dzielnicowy Roku”.

CZYTAJ: Reportażystka Radia Lublin wśród laureatów Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu

Jańczuk zdobył wcześniej tytuł „Najlepszego Dzielnicowego Lubelszczyzny 2023”. Pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Pierwsze miejsce w zawodach zajął starszy sierżant Kamil Kirejczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, a trzecie młodszy aspirant Mariusz Bojarczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Rozgrywki trwały trzy dni. 51 uczestników zawodów stoczyło rywalizację w pięciu konkurencjach: symulacja – podstawowe czynności służbowe, symulacja – kompetencje dzielnicowego, pierwsza pomoc, strzelanie oraz test wiedzy. Puchary zwycięzcom wręczył zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Dariusz Augustyniak.