Młodzi sztangiści z regionu triumfują na mistrzostwach Polski

ciezary 2023 10 23 084256

Lubelskie triumfowało w klasyfikacji województw w rozegranych w Biłgoraju mistrzostwach Polski młodziczek i młodzików podnoszeniu ciężarów. W rywalizacji klubowej chłopców pierwsze miejsce zajął GCK Kobylany przed Zniczem Biłgoraj.

W ostatnim dniu zawodów Dominik Kuszner z Wisły Puławy zdobył srebrny medal w wadze do 96 kg. Wcześniej inni sztangiści z regionu wywalczyli 6 medali.

W rywalizacji dziewcząt Wisła Puławy zajęła 3 miejsce. Zawodniczki z klubów z naszego regionu stawały na podium pięć razy. Złoty medal zdobyła Marianna Góra z Wisły-w wadze do 81 kg, a srebrne jej klubowe koleżanki Wiktoria Kiełczewska w kategorii do 45 kg i Natalia Zawisza, do 59 kg. Ponadto brązowe krążki wywalczyły: Emilia Brewińska ze Znicza Biłgoraj w wadze 49 kg i Aleksandra Bojarska z GCK Kobylany do 81 kg.