Niepełnosprawni uczniowie pokazali talent. Wyjątkowa wystawa w bibliotece

382738847 748197493985451 11721844505178005 n 2023 09 26 200508

Prace plastyczne uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie można oglądać w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Wystawa „Szkoła Moich Marzeń. Szkoła na dwie piątki” została zorganizowana z okazji jubileuszu 55. rocznicy powstania Ośrodka.

CZYTAJ: „Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś”: lubelscy uczniowie sprawdzą swoją wiedzę o zdrowiu psychicznym

– W naszym ośrodku stwarzamy możliwości uczniom do rozwijania ich talentów i umiejętności – mówi Iwona Lal, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie. – Przede wszystkim wyposażamy ich w podstawowe umiejętności, które są potrzebne do codziennego życia i funkcjonowania. Staramy się ich włączać w życie kulturalne naszego miasta.

– Zajęcia plastyczne bardzo usprawniają dzieci – zarówno ręce, jak i połączenia neurologiczne – mówi kurator wystawy Marta Lipińska-Wołdowska. – Dzieci myślą, starają się, ruszają rękami, tworzą różnymi artykułami. Poznają różną fakturę, formę, operują wieloma kolorami. To je usprawnia i jednocześnie jest ciekawe.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Lublinie to placówka zajmująca się edukacją i zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi 188 uczniów z różnymi rodzajami niepełnosprawności: intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim, a także z niepełnosprawnością ruchową, słuchową, wzrokową lub autyzmem.

LilKa / opr. LisA

Fot. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Lublinie FB

 

Exit mobile version