Uniwersjada: dwa medale z lubelskim udziałem

mid 23804210 2023 08 07 160405

Dwa srebrne medale zdobyte w poniedziałek (07.08) z udziałem sportowców z województwa lubelskiego podczas 31. Letniej Uniwersjady, rozgrywanej w chińskim mieście Chengdu.

Reprezentacja Polski siatkarzy zdobyła srebrny medal. W finale „Biało-Czerwoni” przegrali z Włochami 0:3 (23:25, 18:25, 26:28).Vyła ich to pierwsza porażka w tegorocznej Uniwersjadzie. W siatkarskiej reprezentacji grali dwaj zawodnicy klubów w województwa lubelskiego: Maciej Krysiak z LUK-u Lublin i Mariusz Magnuszewski z ChKS-u Arki Chełm.

Wcześniej w poniedziałek dwa medale wywalczyli polscy pływacy. Najpierw srebro w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym zdobyła Dominika Sztandera, a potem kolejne srebro dołożyła nasza kobieca sztafeta 4×100 stylem zmiennym, płynąca w finale w składzie: Adela Piskorska z AZS-u UMCS-u Lublin, Dominika Sztandera, Paulina Peda i Kornelia Fedkiewicz.

Polacy zdobyli w Chinach 43 medale – 15 złotych, 16 srebrnych i 12 brązowych.

Reprezentanci klubów z województwa lubelskiego na podium stawali dziewięciokrotnie.

Poza wspominaną Adelą Piskorską oraz siatkarzami, medale zdobyli również:

– złoty – Oskar Stachnik z AZSu UMCSu Lublin w konkursie rzutu dyskiem;

– srebrne: pływacka sztafeta mieszana 4X100m stylem zmiennym z Kacprem Stokowskim z AZS-u UMCS-u, sztafeta kobiet 4X100m z Moniką Romaszko z Agrosu Zamość oraz sztafeta mężczyzn 4X400m z Patrykiem Grzegorzewiczem z AZS-u UMCS0u Lublin,

– brązowy – Aleksandra Śmiech z Agrosu Zamość w rzucie młotem.

Zakończenie Uniwersjady we wtorek (07.08).