Puchar Polski: Motor pokonał rezerwy Lecha

kra 1670 2023 08 09 213829

Piłkarze Motoru Lublin oraz Wisły Puławy awansowali do pierwszej rundy Pucharu Polski. W rundzie wstępnej Motor, w mocno eksperymentalnym składzie, wygrał na Arenie Lublin z rezerwami Lecha Poznań 1:0.

Spotkanie do przerwy nie porywało, lecz po wznowieniu gry lubelska drużyna znacznie chętniej atakowała bramkę rywali. Mimo to zwycięskiego gola dopiero w 78. minucie strzelił Michał Król, który wykorzystał dośrodkowanie Piotra Ceglarza.

Wcześniej awans do kolejnej rundy wywalczyła Wisła Puławy, która pokonała na własnym stadionie Hutnika Kraków 2:0.

Dodajmy, że poza Wisłą i Motorem, w pierwszej rundzie Pucharu Polski zagrają także Górnik Łęczna i Start Krasnystaw. Losowanie tej fazy odbędzie się w piątek o 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.