Polski Cukier AZS UMCS Lublin z nową rozgrywającą

sport gd035b565a 1920 2023 07 28 202942

Shyla Heal została nową koszykarką Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin. Mierząca 167 centymetrów Australijka gra na pozycji rozgrywającej. W poprzednim sezonie występowała w dwóch klubach. Rundę zasadniczą rozpoczynała w zespole Sydney Flames, a później przeniosła się do Townsville Fire i z tą ekipą zdobyła mistrzostwo Australii. Łącznie w 24 spotkaniach zdobyła średnio 13 punktów, 3,3 asysty oraz 3,3 zbiórki na mecz.

Heal gra również w reprezentacji Australii. Kilka tygodni temu wraz z koleżankami sięgnęła po brązowe medale w Pucharze Azji. W 2018 roku zdobyła wraz z reprezentacją U-17 mistrzostwo świata, a rok póxniej z kadrą U-19 w światowym czempionacie zajęła drugie miejsce. W 2020 roku została również wybrana najlpeszą młodą koszykarką ligi.

Heal jest trzecią zagraniczną koszykarką w kadrze aktualnych mistrzyń Polski. Wczesniej klub poinformował o pozyskaniu Szwedki Elin Gustavsson oraz Francuzki Ornelli Bankole.