Medale młodych pływaków w Lublinie i Gliwicach

5b954422 de84 4025 bcd2 15416022b110 2023 07 16 203133

Trzy kolejne medale zdobyli pływacy AZS-u UMCS-u Lublin w ostatnim  dniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gliwicach – czyli mistrzostw Polski do lat 16. Przemysław Pietroń  wywalczył złoto na 100 m stylem dowolnym, Marta Poppe srebro na 800 m stylem dowolnym, a Oliwia Przybylska brąz na 200 m stylem klasycznym. W całych zawodach pływacy AZS-u UMCS-u zdobyli 16 krążków – 4 złote, 6 srebrnych i 6 brązowych, co dało im 3. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Krzysztof Charkot z Orki Zamość zdobył brązowy medal w wyścigu na 1500 m w ostatnim dniu pływackich mistrzostw Polski do lat 15, które były rozgrywane w Lublinie. To drugi krążek tego zawodnika i jednocześnie zamojskiego klubu w tych zawodach. Z jednym srebrnym i jednym brązowym medalem zakończyły mistrzostwa Wisła Puławy i AZS UMCS Lublin. Klasyfikację medalową wygrał UKS G-8 Bielany Warszawa z 16 krążkami, w tym 9 złotymi.