Lubelscy lekkoatleci z kolejnymi medalami

track 492216 1920 2021 02 24 202629 2023 07 28 202713

Kolejne medale zdobyli lekkoatleci z regionu drugiego dnia mistrzostw Polski, które odbywają się w Gorzowie Wielkopolski.

Mistrzem Polski w biegu na 400 m przez płotki został Krzysztof Hołub z AZS-u UMCS-u Lublin, który w finale czasem 49.78 ustanowił nowy rekord życiowy.

Srebro z czasem 40,17 sek. wywalczyła męska sztafeta AZS-u UMCS-u w składzie: Jakub Lempach, Patryk Krupa, Jakub Chmiel oraz Łukasz Żak. Do zwycięskiej sztafety AZS-u AWF-u Katowice stracili zaledwie 0’01 sek. Trzecie miejsce dla Stali Ostrów Wielkopolski.

Drugie miejsce w rzucie młotem zajęła Malwina Kopron. Zawodniczka Wisły Puławy w najdalszej próbie posłała młot na odległość 70.54. Z kolei brąz powędrował do Aleksandry Śmiech z Agros-u Zamość, która uzyskała 69.26. Wygrała po raz 10. w karierze Anita Włodarczyk z wynikiem 70.91.