Lubelscy lekkoatleci najlepsi w Polsce

mid 23729394 2023 07 30 115914

AZS UMCS Lublin wygrał klasyfikację medalową lekkoatletycznych mistrzostw Polski, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim.

W ostatnim dniu zawodów reprezentanci akademickiego klubu pięciokrotnie stawali na podium. Po medale z najcenniejszego kruszcu sięgnęli: Andrzej Kuch w skoku w dal i Michał Rozmys w biegu na 800 m. Srebrny medal wywalczyła kobieca sztafeta 4×400 m w składzie Alicja Wrona-Kutrzepa, Wiktoria Drozd, Agata Wasiluk i Adrianna Janowicz-Półtorak. W tej samej konkurencji, ale wśród mężczyzn, na trzecim miejscu finiszowali panowie: Remigiusz Zazula, Cezary Mirosław, Maciej Hołub i Mikołaj Kotyra. Ponadto brązowy medal na 110 m przez płotki wywalczył Michał Sierocki.

Mistrzostwa AZS UMCS ukończył z dorobkiem 12  medali: 5 złotych, 3 srebrnych i 4  brązowych.

W sobotę (29.07) spośród reprezentantów regionu medalową pozycję zajął też Piotr Tarkowski z AZS-u AWF Biała Podlaska, który uplasował się na trzeciej pozycji w skoku w dal.

W klasyfikacji województw lubelskie zajęło drugie miejsce za mazowieckim.