Wisła Puławy odpada z baraży

ball gd24a4b278 1920 2023 06 07 201422

Piłkarze Wisły Puławy w przyszłym sezonie będą występować w 2. lidze. Podopieczni Mariusza Pawlaka przegrali na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 1:3 w pierwszym meczu półfinałowym baraży o zaplecze Ekstraklasy.

Gospodarze już do przerwy prowadzili 2:0. Najpierw w 16. minucie wynik otworzył Karol Żwir a w 26. minucie podwyższył Marcin Stromecki. Po wznowieniu gry gola kontaktowego dla Wisły strzelił Adrian Paluchowski, który dobił swój strzał z rzutu karnego.

Puławianie nie poszli jednak za ciosem i w 74. minucie Hubert Sadowski zdobył trzecią bramkę dla Stomilu. Dodatkowo przyjezdni mecz kończyli w „dziesiątkę” po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Łukasza Wiecha w 82. minucie.

Szkoleniowiec puławskiego zespołu przyznaje, że jego piłkarze mecz zaczęli zgodnie z planem, lecz zabrakło im skuteczności.

Stomil Olsztyn w niedzielnym (11.06) spotkaniu decydującym o awansie do 1. ligi zmierzy się ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym Kotwica Kołobrzeg podejmie Motor Lublin. Początek tego spotkania jeszcze dziś (07.06) o 20:30.