Porażka Górnika Łęczna z Wisłą Kraków

bq8v6584 2023 06 03 213910

Porażką zakończyli sezon I ligi piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni w meczu 34. kolejki przegrali na własnym stadionie z Wislą Kraków 0:3. Przed przerwą Maciej Gostomski wyciągał piłkę z siatki dwukrotnie. Pokonali go: w 14. minucie Michał Żyro, a w 30. Dawid Szot.

W drugiej odsłonie „Biała Gwiazda” spuściła nieco z tonu i Górnik miał swoje okazje do zdobycia przynajmniej kontaktowego gola, ale chłodnej głowy zabrakło przede wszystkim Marcinowi Biernatowi i Serhijowi Krykunowi. Niewykorzystane szanse się zemściły, bo w 86. minucie wynik ustalił Mateusz Młyński.

Obrońca łęcznian Marcin Biernat żałował, że jego drużyna w kiepskim stylu zakończyła sezon:

Górnik już przed tym spotkaniem był pewny utrzymania i ostatecznie ukończył rozgrywki na 12. miejscu mając w dorobku 40 punktów.

Wisła Kraków mimo zwycięstwa nie zdołała przesunąć się na drugie miejsce premiowane bezpośrednim awansem i o promocję powalczy w barażach. W półfinale „Biała Gwiazda” zagra z Puszczą Niepołomice. Drugą parę tworzą Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Stal Rzeszów.

Obok Łódzkiego Klubu Sportowego bezpośredni awans dzięki zajęciu drugiego miejsca w tabeli wywalczył Ruch Chorzów.

Z I ligą żegnają się: Skra Częstochowa, Chojniczanka Chojnice i Sandecja Nowy Sącz.