Memoriał Kusocińskiego: jak spisali się lubelscy lekkoatleci?

mid 23604446 2023 06 05 071730

Grupa lekkoatletów z klubów z regionu wystartowała w memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Najwięcej powodów do zadowolenia ma sprinter Agrosu Zamość Dominik Kopeć, który wygrał bieg na 100 metrów z czasem 10,21 sek przy przeciwnym wietrze 1,4 m/s. To jego najlepszy wynik w sezonie, gorszy zaledwie o jedną setną od rekordu życiowego.

Dwukrotnie życiówkę w biegu na 100 metrów poprawiała Monika Romaszko, także z Agrosu. W finale zajęła ósme miejsce uzyskując 11,43 sek.

Serię B biegu na 800 metrów wygrał Bartosz Kitliński z AZS-u UMCS-u Lublin, zostając liderem europejskich tabel juniorów – 1:47.25. Tym rezultatem też wypełnił minimum na mistrzostwa Europy do lat 20. W serii A jego klubowy kolega Michał Rozmys zajął czwarte miejsce z czasem 1:46.23. Piątą lokatę w biegu na takim samym dystansie  wywalczyła inna reprezentantka akademickiego klubu Adrianna Topolnicka z najlepszym w sezonie wynikiem 2:00.40.

Z kolei ósme miejsca zajęły: Alicja Wrona-Kutrzepa w biegu na 400 metrów (53,14 sek.) oraz Malwina Kopron z Wisły Puławy w rzucie młotem (68,78 m). Pozycję wyżej w tej ostatniej konkurencji uplasowała się Aleksandra Śmiech z Agrosu (69.27 m).