Lubelskie akcenty podczas memoriału Ireny Szewińskiej

350967055 277518064717021 8664497123023250032 n 2023 06 07 085112

Dobre starty lekkoatletów z regionu podczas memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Drugie miejsce w biegu na 800 m zajęła Adrianna Topolnicka z AZS-u UMCS-u Lublin. Dystans pokonała w 2:01.63, na finiszu zaledwie o 0.37 sekundy przegrywając z Jamajką Adelle Tracey.

W tej samej konkurencji, ale wśród mężczyzn, piąty do mety dobiegł klubowy kolega Topolnickiej, Michał Rozmys. W wyrównanym biegu zawodnik AZS-u UMCS-u uzyskał 1:46.35. O 0.55 sekundy szybszy był zwycięzca – Brytyjczyk Ben Pattison.

Jak już informowaliśmy wczoraj (06.06) Malwina Kopron z Wisły Puławy z najlepszym w sezonie wynikiem – 71,23 m uplasowała się na szóstej pozycji w konkursie rzutu młotem. Wygrała Amerykanka Brooke Andersen osiągając 78,79 m.