Krzysztof Hołub szósty w Pradze

man g91d7f1f9f 1280 2023 06 06 102145

Krzysztof Hołub zajął szóste miejsce w biegu na 400 m przez płotki podczas lekkoatletycznego Memoriału Jozefa Odložila w Pradze. Zawodnik AZS-u UMCS-u Lublin wygrał swoją serię, ale w drugiej aż pięciu biegaczy pokonało dystans szybciej od Polaka. Hołub może i tak być zadowolony ze swojego występu – uzyskany przez niego czas 50,38 sek. jest najlepszym w tym sezonie , a trzecim w karierze. Z rezultatem 49,06 sek. triumfował Niemiec Constantin Preis.

Spośród Polaków startujących w Pradze najlepiej spisali się oszczepnicy. Dawid Wegner był drugi, a Cyprian Mrzygłód czwarty. Ich najlepsze rezultaty wyniosły odpowiednio 78,25 m i 74,61 m. Poza zasięgiem był reprezentant gospodarzy Jakub Vadlejch. Jego oszczep wylądował na 82 m i 55 cm.