Igrzyska Europejskie: Polka wystrzelała złoty medal

bres 2023 06 22 215032

Klaudia Breś zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich w strzelectwie sportowym w konkurencji pistolet pneumatyczny. W finale zawodów odbywających się we Wrocławiu Polka pokonała reprezentantkę Francji Camille Jedrzejewski.

CZYTAJ: Igrzyska Europejskie: złoty medal polskich kajakarek

Już w klasyfikacjach Breś, zajmując drugie miejsce dała sygnał, że będzie poważną kandydatką do walki o medale. W finale radziła sobie doskonale i razem z Jedrzejewski, która w eliminacjach była piąta, dotarła do decydującego pojedynku.

Polka lepiej spisała się w wojnie nerwów i zwyciężyła 17:13. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Ukrainy Ołena Kostewycz.

POSŁUCHAJ: Czesława Borowik „Skrzypaczka z rewolwerem”

Wcześniej złoty medal w olimpijskiej konkurencji K4 500 m zdobyła polska czwórka kajakarek w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto.