Dwie drużyny z Lubelskiego powalczą o I ligę

motor 2023 06 04 202700

Piłkarze Motoru Lublin i Wisły Puławy zagrają w barażach o I ligę.

W ostatniej, 34. kolejce eWinnej II ligi Motor Lublin zremisował na wyjeździe z Polonią Warszawa 1:1. Gospodarze prowadzili od 75 minuty po bramce Pawła Tomczyka. Wyrównał w 90 minucie Rafał Król.

CZYTAJ: Fatalny mecz lubelskich żużlowców

Z kolei Wisła Puławy wygrała na własnym stadionie z rezerwami Lecha Poznań 3:1. Przyjezdni prowadzili do przerwy po golu Filipa Wilaka w 16 minucie. W drugiej połowie bramki zdobywali już jednak tylko puławianie. W 68. i w 92. minucie strzelał Adrian Paluchowski, a gola w 73. minucie zdobył też Damian Kołtański.

W meczach barażowych drużyny z naszego regionu czekają dalekie wyjazdy: Motor Lublin zmierzy się Kotwicą Kołobrzeg, a Wisła Puławy ze Stomilem Olsztyn. Mecze półfinałowe zostaną rozegrane w środę, 7 czerwca, a finał w niedzielę, 11 czerwca.

Bezpośredni awans do I ligi wywalczyły Polonia Warszawa oraz Znicz Pruszków.