21.06.2023 Informator kulturalny

piano 1655558 1280 2023 06 28 122606

Koncert muzyki klasycznej w Trybunale Koronnym

„Klasyka w Koronie” to trzeci z cyklu koncertów, na który zaprasza Fundacja Muzyczna Virtuoso. Wybrzmią utwory kompozytorów z Polski, Czech i Węgier. Bedzie można usłyszeć także ludowe tańce rumuńskie, polskie mazurki oraz romantyczne dzieła Antoniego Dvoraka.

„Klasyka w Koronie” to koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu profesjonalnych muzyków oraz zaproszonych uczniów szkół muzycznych. Po koncercie odbędą się bezpłatne warsztaty „Techniki oddechowe i metody relaksacyjne w odniesieniu do wystąpień publicznych”. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Zienkiewicz.

Koncert rozpocznie się o 18:00 w Trybunale Koronnym w Lublinie.

Już za miesiąc Carnaval Sztukmistrzów

Ruszyła sprzedaż biletów na wydarzenia w ramach Carnavalu Sztukmistrzów. Święto nowego cyrku i kultury ludycznej odbędzie się w Lublinie za miesiąc. Artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej zaprezentują zadziwiające spektakle i pokazy.

Na większość wydarzeń wstęp jest wolny, ale organizatorzy mają kilka programowych perełek, na które trzeba kupić bilety. To m.in. spektakl „The trick” duetu Rotowski&Słomka, podczas którego artyści wyjawią podstawowe zasady iluzji stosowane przez iluzjonistów od wieków, a także spektakl cyrkowy „Double You” zespołu Be Flat, który jest jednocześnie eksperymentem społeczno-cyrkowym. Więcej informacji na stronie carnavallublin.eu.

Spotkanie autorskie z Emilią Padoł

Emilia Padoł spotka się z czytelnikami w Centrum Kultury w Lublinie. Spotkanie będzie poświęcone książce „Rodziewiczówna. Gorąca dusza”. Biografia prezentuje nieznane dotąd, pełne sprzeczności oblicze Marii Rodziewiczówny.

Emilia Padoł jest antropolożką literatury i dziennikarką. Spotkanie w Centrum Kultury rozpocznie się o 18.00. Wstęp jest wolny.

Wystawa deskorolek w Centrum Kultury w Lublinie

W Światowym Dniu Deskorolki w Lublinie odbędzie się nietypowa wystawa. „Betonowa fala PRL-u” to opowieść o początkach polskiego skateboardingu. Jazda na deskorolkach zaczęła się w Polsce w czasach PRL. Deskorolki były sprowadzane z całego świata. Kolekcja uświadamia jak firmy chciały zachęcić do kupna deski, poprzez różne kształty, kolory i tworzywa z jakich były tworzone. W Europie jedna z największych kolekcji takich deskorolek znajduje się w Mińsku. Na ekspozycji będą prezentowane deskorolki z lat 70. i 80. Wystawa rusza o 14:00 w Centrum Kultury w Lublinie i potrwa do końca lipca.

Fot. pixabay.com

Exit mobile version