Żużlowcy Motoru poniżej oczekiwań na torach w Węgrzech i Austrii

img 4319 2023 05 01 202111

Na torach w austriackim Mureck i węgierskim Debreczynie odbyły się dziś (1.05) kwalifikacje do turnieju Challenge TAURON Speedway Euro Championship.

Poniżej oczekiwań spisali się Mateusz Cierniak i Jarosław Hampel z Platinum Motoru Lublin. Żadnemu z nich nie udało się wywalczyć przepustki do rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza Europy. Startujący w Debreczynie Hampel z dorobkiem 11 punktów zajął piąte miejsce. Kwalifikację wywalczyło trzech czołowych zawodników turnieju: Szymon Woźniak, Łotysz Andrzej Lebiediew i Szwed Jacob Thorssell. Z kolei podczas startu w Mureck Cierniak z 9 punktami uplasował się na szóstej pozycji. Awans z tego turnieju wywalczył natomiast występujący w Motorze u24 Antti Vuolas. Fin zajął drugą lokatę, za swoim rodakiem Timo Lahtim, a lokaty dające możliwość startu w mistrzostwach Europy zajęli także Francuz  Dimitri Berge i Duńczyk Michael Jepsen Jensen.

Na torze w Częstochowie odbył się dziś natomiast finał Srebrnego Kasku – zawodów, w których startują żużlowcy do 21. roku życia. Wygrał Bartłomiej Kowalski z Betardu Sparty Wrocław, a reprezentujący Arged Malesę Ostrów Wielkopolski, a jeżdżący na wypożyczeniu w Platinum Motorze Kacper Grzelak z 8 punktami był szósty.