„Ziemianie atakują”, czyli warto chronić środowisko

natural reserve g0bfbf6643 1920 2023 05 18 162839

Coraz więcej osób wątpi w możliwości poprawy jakości środowiska – wynika z raportu „Ziemianie atakują 2022″. Między innymi temu poświęcona była w Lublinie dzisiejsza (18.05) debata ekspercka „Wojenna i cywilna degradacja środowiska”.

– Bardzo wiele osób jest nastawionych pesymistycznie – mówi prof. Beata Jeżyńska, kierownik Katedry Prawa Rolnego i Gospodarki Gruntami UMCS w Lublinie. – Ten pesymizm jest największy w grupie młodzieży od 18 do 24 roku życia. Czuje się ona bezradna. Autorzy raportu podkreślają: edukować, edukować i jeszcze raz edukować”, bo bez tego  nam się nie uda.

CZYTAJ: Vetek na szlaku. Kolejny koziołek zdobi Lublin [ZDJĘCIA]

 – Chcemy przekonać młodych ludzi, że warto działać w zakresie ochrony środowiska – mówi prof. Grzegorz Grzywaczewski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. – Kropla drąży skałę. Jeśli będziemy zwracać na to uwagę, jeżeli będziemy wymieniać informację, efekt kuli śnieżnej kiedyś się pojawi. Może to na razie jest mała śnieżka, może na razie to kilka płatków, ale wraz ze wzrostem zainteresowania i wiedzy kula śnieżna może się toczyć i kiedyś będzie miała większy efekt.

Debata została zorganizowana przez Centrum Badań Zmian Klimatu i Środowiska UMCS we współpracy z Instytutem Nauk Prawnych UMCS. 

Raport „Ziemianie atakują 2022” powstał dzięki współpracy Kantar Polska, European Climate Foundation, United Nations Global Compact Network Poland oraz agencji zielonych transformacji „Lata Dwudzieste”.

 InYa / opr. ToMa

Fot. pixabay.com

Exit mobile version