Piłkarki ręczne MKS-u lepsze od Piotrcovii

bq8v4816 2023 05 05 195350

Piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin wygrały na wyjeździe z Piotrcovią 37:33 w 26. kolejce PGNiG Superligi. Lublinianki do przerwy prowadziły 21:14 a w drugiej połowie miały już nawet 11 bramek przewagi. Około 45 minuty podopieczne trenera Piotra Dropka zaczęły seryjnie popełniać błędy i straciły 6 goli z rzędu. Chwilowe przebudzenie MKS-u sprawiło, że różnica znów wzrosła, ale kolejny słabszy fragment sprawił, że Piotrcovia zbliżyła się na trzy bramki. Ostatecznie lubelski zespół zdołał zapewnić sobie wygraną.

Najwięcej bramek zdobyły: Magda Więckowska 9 , Patrycja Noga i Romana Roszak po 7 oraz Oktawia Płomińska 6.

MKS zajmuje 2. miejsce w tabeli i ma 8 pkt przewagi nad trzecim w klasyfikacji KPR-em Gminy Kobierzyce, ale ta drużyna swoje spotkanie tej kolejki rozegra w sobotę.