Mistrzostwa Polski: lubelskie zapaśniczki wywalczyły 14 medali

pm zapasy 061121 058 2023 05 21 133432

2021-11-06T12:42:15:93 , Fot. Piotr Michalski 2021.11.06. LUBLIN . DRUZYNOWE WOJEWODZKIE MISTRZOSTWA POLSKI KADETEK W ZAPASACH KOBIET . FOT. PIOTR MICHALSKI

Aż czternaście medali w tym cztery złote wywalczyły zapaśniczki z klubów z województwa lubelskiego w mistrzostwach Polski rozegranych w Sieradzu.

Na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki Cementu Gryfa Chełm: Katarzyna Krawczyk w kategorii do 53 kg, Anhelina Łysak do 57 kg, Alicja Nowosad do 65 kg oraz Daniela Tkachuk w wadze do 76 kg.

Brązowe medale w swoich kategoriach zdobyły zapaśniczki Cementu: Anna Król, Anastacia Lebedieva, Monika Dadas, Anastacia Padoshyk, Wiktoria Kamela, Olha Padoshyk i Anna Urbanowicz oraz Monika Białach z Armat Stoczek Łukowski, oraz Dominika Buss i Oktawia Skraińska z Sokoła Lublin.

W punktacji klubowej Cement zajął pierwsze miejsce, a Sokół trzecie. Lubelskie triumfowało w klasyfikacji województw.