Żużlowa reprezentacja Polski z awansem do finału Drużynowych Mistrzostw Europy. Zawodnicy Motoru w składzie

img 2864 2023 04 15 184654

Żużlowa reprezentacja Polski z dwoma zawodnikami Platinum Motoru Lublin w składzie awansowała do finału Drużynowych Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni z dorobkiem 42 pkt wygrali turniej w Gdańsku.

Przedstawiciele Motoru czterokrotnie wyjeżdżali na tor. Jarosław Hampel zdobył 11, a Dominik Kubera 10 pkt. Najwięcej punktów dla Polski wywalczył Szymon Woźniak – 12, ale w pięciu startach.

Drugie miejsce zajęła Szwecja, która zgromadziła 31 pkt. Jedenaście z nich zdobył inny żużlowiec Motoru Fredrik Lindgren.  Awans Szwedów zależy od wyników przełożonego na jutrzejszy poranek turnieju w Pardubicach. Do wielkiego finału w  Stralsundzie zakwalifikuje się drużyna z drugiego miejsca z lepszym dorobkiem.