Żużel: Polacy mistrzami Europy. W składzie trzech zawodników Motoru

img 4883 2023 04 22 170116

Reprezentacja Polski z trzema żużlowcami Platinum Motoru Lublin w składzie zdobyła drużynowe mistrzostwo Europy. W finałowych zawodach, rozegranych w niemieckim Stralsundzie, Biało-Czerwoni zdobyli 49 pkt i wyprzedzili Danię – 35 i Wielką Brytanię – 22 pkt.

13 pkt wywalczył Bartłomiej Zmarzlik (3,2,3,2,3), 12 Dominik Kubera (2,3,3,3,1), a 11 Jarosław Hampel (3,3,3,0,2).

Oprócz zawodników Motoru 13 pkt zdobył Szymon Woźniak. Podczas mistrzostw Dominik Kubera ustanowił rekord tamtejszego toru.

Polacy prowadzili od pierwszego biegu, wygranego przez Zmarzlika, a potem konsekwentnie powiększali przewagę. W drugim wyścigu najszybszy był Hampel, w trzecim Kubera przyjechał na drugiej pozycji, za Niemcem Kaiem Huckenbeckiem, zaś w czwartym zwyciężył Woźniak. W sumie Polacy wygrali 12 z 20 biegów.

Była to druga edycja drużynowych mistrzostw Europy i drugi triumf Biało-Czerwonych. W 2022 roku w Poznaniu gospodarze także wyprzedzili Duńczyków i Brytyjczyków, a czwartą lokatę zajęli Szwedzi. Z ubiegłorocznego składu w sobotę (22.04) w Stralsundzie startował tylko Zmarzlik, trzykrotny indywidualny mistrz świata.