Zapasy: juniorki z Lubelskiego najlepsze w Polsce [ZDJĘCIA}

pm zapasy 160423 049 2023 04 16 185913 2023 04 16 193322

Cement-Gryf Chełm zajął pierwsze miejsce, a Sokół Lublin czwarte w klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski w zapasach juniorek rozegranych w Lublinie. W punktacji województw triumfowało lubelskie.

Zapaśniczki Cementu trzykrotnie stawały na najwyższym stopniu podium. W wadze do 62 kg złoty medal zdobyła Olha Padoshyk, a srebro  jej koleżanka klubowa Wiktoria Kamela. W kategorii do  65 kg złoto wywalczyła Alicja Nowosad, a brąz Regina Watras z Sokoła Lublin. W wadze do 76 kg zwyciężyła Daniela Tkachuk, a trzecie miejsce zajęła Urszula Piotrowska z Armat Stoczek Łukowski.

Ponadto brązowe krążki zdobyły zawodniczki Cementu: Monika Dadas w kategorii do 55 kg oraz Nikola Skórska do 59 kg.

– Tradycje zostały podtrzymane – uważa trener Cementu Gryfa, Dariusz Kucharski. – Również w tamtym roku byliśmy mistrzami Polski w tej kategorii wiekowej. Mieliśmy wówczas 4 złote medale.