Porażka Azotów Puławy. Lubelscy koszykarze pokonani

net 23407297 2023 04 08 090634

To nie był udany wieczór dla występujących w ekstraklasie drużyn z naszego regionu. Swoje mecze przegrali piłkarze ręczni Azotów Puławy i koszykarze Polskiego Cukru Start Lublin.

Azoty doznały kolejnej porażki. Tym razem u siebie z Górnikiem Zabrze 30:34. Podopieczni trenera Roberta Lisa byli zdecydowanie gorsi i przegrywali już nawet różnicą dziesięciu bramek. Goście zapewnili sobie brązowy medal mistrzostw Polski, a puławianie spadli na 6 miejsce w tabeli.

Zwycięstwo rywala było jak najbardziej zasłużone – przyznał skrzydłowy Azotów Marek Marciniak:

ZOBACZ ZDJĘCIA: Azoty Puławy – Górnik Zabrze

Nie powiodło się także koszykarzom Startu, którzy ulegli na wyjeździe Kingowi Szczecin 78:86 Lubelski zespół toczył jednak dość długo wyrównaną walkę prowadząc nawet po pierwszej połowie 48:47. Gospodarze odskoczyli na 6 punktów w końcówce trzeciej kwarty, a potem jeszcze minimalnie powiększyli przewagę.

Start w tym sezonie wygrał tylko osiem meczów, w tym zaledwie jeden na wyjeździe.