Pierwszy dzień Mistrzostw Polski w pływaniu: lubelscy zawodnicy z medalami

plywanie 2023 04 26 211221

Aż pięć medali zdobyli pływacy AZS-u UMCS-u Lublin pierwszego dnia rywalizacji w Mistrzostwach Polski w pływaniu seniorów i młodzieżowców.

Złoto na dystansie 200 m stylem grzbietowym wywalczyła Adela Piskorska, która w finale uzyskała czas 2:10.61 sek. Trzecie miejsce w tej samej konkurencji zajęła Laura Bernat, która do zwyciężczyni straciła 2.68 sek.

Złote medale wywalczyły także sztafety 4 × 200 m stylem dowolnym. W żeńskiej sztafecie popłynęły: Marta Klimek, Dominika Kossakowska, Klara Kowalska oraz Laura Bernat. Z kole w męskiej: Błażej Paszkowski, Przemysław Pietroń, Igor Kozłowski oraz Maciej Hebel.

Brąz na 800 m zdobyła z kolei Klara Kowalska. Czasem 8:51.60 wypełniła minimum na tegoroczne Mistrzostwa Europy juniorów w Belgradzie.