Lubelscy pływacy z medalami w Olsztynie

343420446 194609143389471 4970916349008748702 n 2023 04 27 092448

Pływacy AZS-u UMCS-u Lublin zdobyli pięć medali pierwszego dnia rywalizacji w mistrzostwach Polski w Olsztynie. Złoty medal na 200m stylem grzbietowym z czasem 2:10.61 wywalczyła Adela Piskorska. W tej samej konkurencji trzecie miejsce zajęła Laura Bernat, która do zwyciężczyni straciła 2.68 sek.

Również złoty medal zdobyła męska sztafeta 4x200m stylem dowolnym, w której znaleźli się: Błażej Paszkowski, Przemysław Pietroń, Igor Kozłowski oraz Maciej Hebel. Z kolei żeńska sztafeta w składzie: Marta Klimek, Dominika Kossakowska, Klara Kowalska oraz Laura Bernat do mety dopłynęła także na pierwszym miejscu, lecz po wyścigu została zdyskwalifikowana za przedwczesną zmianę. Dzięki temu na najniższy stopień podium awansowała druga sztafeta AZS UMCS: Julia Bartoszewicz, Aleksandra Wiśniewska, Katarzyna Kozak oraz Natalia Siwko.

Trzecie miejsce w wyścigu na 800 m stylem dowolnym zdobyła natomiast Klara Kowalska, która czasem 8:51.60 wypełniła minimum na tegoroczne Mistrzostwa Europy juniorów w Belgradzie.